2013 m. lapkričio 14 d., ketvirtadienis

Pirmiausia, keli žodeliai apie kitus srauto didinimo straipsnius. Tiesiog pamirškite juos. Kai kurie jų galbūt nedavė to, ko reikia. Šiame straipsnyje aptarsiu kelis itin svarbius dalykus, kurie tikrai gali padidinti lankytojų skaičių. Tai pareikalaus nemažai pastangų ir kūrybiškumo, bet tikrai bus verta to.



Socialiniai tinklai galima sakyti yra niekas. Svetainės augimas nepriklauso nuo Facebook ar Twitter, nebent turite daugybę gerbėjų ir kiekvieną dieną pasidalinate šimtais žinučių. Kiekvieną dieną Facebook sraute pasirodo šimtai ar net tūkstančiai naujų įrašų, nustumdami senuosius į patį galą. Tad Jūsų straipsnis taip ir gali likti nepastebėtas.

Svetainių populiarumą didina lojalūs skaitytojai. Susižavėję ir ištikimi skaitytojai padarys žymiai daugiau nei Jūs įsivaizduojate. Jie komentuos, dalinsis, ir pirks iš Jūsų netgi tada, kai nerašote. Štai ko iš tikrųjų turėtumėte siekti.

Labai svarbu išmokti išlaikyti skaitytojus savo svetainėje kuo ilgiau. Tai raktas į svetainės augimą. Kodėl? Nuo to priklauso Jūsų puslapio reitingai. Tai vienintelė vieta, kuri gali būti atsakinga už gerą pasirodymą paieškos sistemose.

Jūsų darbas gali būti nepaprastas, tačiau jis eis į niekur, jeigu nežinosite ir kelių paprastų dalykų. Gerai, žinojimas dar ne viskas, svarbiausia juos mokėti PRITAIKYTI.

Šios penkios straipsnio dalys gali kardinaliai pakeisti Jūsų įrašų populiarumo reitingus. Svarbu tam skirti pakankamai laiko. Tad, dirbkime kartu.

Pavadinimas

Nemėginkite parduoti savo darbo su nuobodžiais straipsnių pavadinimais. Praleidžiate kelias valandas rašant ir redaguojant įrašą, o po to staiga uždrebiate paprastą pavadinimą? Tai turėtų būti atvirkščiai.

Pavadinimas turėtų būti pritrenkiantis, kad priverstų skaitytojus paspausti nuorodą. Sugalvokite tokį pavadinimą, kuris mestų iššūkį skaitytojų įsitikinimams, arba būti susijęs su, iš pirmo žvilgsnio, nesusijusiais dalykais.

Bendri puikaus pavadinimo kriterijai būtų šie: iššūkis, ryšys, ir paaiškinimas.

Tonas

Turite parduoti save per rašymą. Nemėgstu sakyti, bet nepakanka parašyti vien tik gerą informaciją. Jeigu nepadrąsinsite savęs, nekalbėsite apie savo patirtį, ir neparodysite šiek tiek socialinio statuso, kaip žmonės žinos, kad esate pagrįstas šaltinis?

Jūsų kokybiškas patarimas, informacija praras savo vertę internautų akyse, jeigu bijosite perteikti savo žinias. Turėkite savo balsą, ir vėlgi, meskite iššūkį skaitytojams.

Stebėkite, ką daro didieji rašytojai. Jie pradeda drąsiu teiginiu, pabaigia sakinį klausimu, ir prideda šiek tiek pastabų, kaip veikia jų metodai.

Paveiksliukai

Ar jūsų paveiksliukai atsitiktiniai, nesusiję ar tiesiog dalykai, kurie Jums juokingi? Turiu porą žodžių Jums. Ištrinkite juos. Paveiksliukai yra naudingi tik tuo atveju, jeigu jie paaiškina esmę, ar suteikia smalsumo. Jeigu kitaip negalite, geriau iš viso nedėkite jų. Tiesiog tuomet fokusuokitės į tekstą, o ypač pavadinimą.

Jeigu protingai susiesite paveiksliukus su tekstu, pasakysite savo skaitytojams, kad Jūs žinote, apie ką kalbate.

Įvairovė

Parodykite, kad suprantate savo temą, ir pataikykite į savo skaitytojus iš daugelio kampų. Tai gan platus teiginys, tačiau lengvas. Įvairumas straipsniuose gali būti greitas ir neskausmingas.

Jeigu esate internetinis pardavėjas, į įrašą įterpkite socialinį tyrimą. Jeigu esate menininkas, parodykite savo kūrybiškų darbų pavyzdžių.

Netgi tokie dalykai, kaip citatos ar lentelės iš Google Analytics analizės gali parodyti skaitytojams, kad Jūs suprantate savo temą. Neslėpkite savo žinių po dideliu sluoksniu teksto. To neskaitytų netgi Jūsų mama.

Nuorodos

Norite, kad žmonės spaustų Jūsų nuorodas, taip? Ypač, jeigu jos veda į susijusius straipsnius, o dar geriau, narystės programas, su kuriomis bendraujate. Tad padarykite, kad nuorodas norėtųsi paspausti. Nuorodas dėkite aplink skatinamuosius veiksmažodžius.

Naudokite tokius nuorodų pavadinimus, kaip „peržiūrėkite gražiausias temas“, „patobulinkite savo tinklaraščio išvaizdą“. Mažiau paspaudimų gauna tokie sakiniai, kaip „pažiūrėkite čia“, arba „paspauskite čia“.

Kita gudrybė? Padarykite patrauklią nuorodą. Suteikite jai malonią spalvą, kad skaitytojai norėtų pasinaudoti ta proga.


Štai ir visi 5 patarimai, kurie padės laimėti skaitytojų palankumą, ir paskatins juos paspausti bei pasidalinti turiniu su draugais. Manote, kad skaitytojai norės dalintis nuobodžiu turiniu, arba tuo, kurį jau skaitę 10 kartų? Ne, o ypač jie juo net nesidalins. 

Turite klausimų ar komentarų? Rašykite apačioje.


4 komentarai:

  1. Pasirodo vien internetinių svetainių kūrimas verslo neatgaivina ir nepritraukia lankytojų... Naudinga info, būtinai pasinaudosiu.

    AtsakytiPanaikinti
  2. Apie nuorodas dar reikėtų paminėti, kad jos padeda, kad seo optimizavimas būtų efektyvesnis - suteikia taip vadinamų SEO sulčių/syvų ir jūsų minėtas anchor tekstas (kaip "paspauskite čia") taip pat yra svarbus tam, kad google palankiai žiūrėtų į jūsų tinklapį. Be to, nereikėtų piknaudžiauti vienodais anchor tekstais, tuomet google gali pagalvoti, jog nenatūraliai keliate tinklapio reitingus.

    AtsakytiPanaikinti
  3. Tikrai naudingi patarimai. Esu naujokė šioje srityje, tad bet kokia naudinga informacija aktuali.

    AtsakytiPanaikinti