2013 m. lapkričio 1 d., penktadienis

Ar Jūsų Blogger tinklaraštis atrodo, kaip paprastas tinklaraštis niekuo nesiskiriantis nuo kitų? Norite tai pakeisti? Štai keletas patarimų, kaip padaryti, kad Blogger tinklaraštis atrodytų kaip tikra svetainė.


1. Nusipirkite savo domeną ir susiekite jį su savo paskyra

Vietoj URL adreso www.jusublogas.blogspot.com, galite turite profesionalesnį www.jusublogas.lt. Domeno pavadinimą galite nusipirkti bet kurioje domenų registravimo svetainėje. O pasinaudoję šia nuoroda www.serveriai.lt portale gausite nuolaidą.

Jeigu norite nustatyti savo domeną, eikite „Nuostatos -> Bendra -> Skelbimas -> ir spauskite Pridėti pasirinktą domeną“ ir vadovaukitės nurodytomis instrukcijomis.

2. Išbandykite sudėtingesnius išdėstymo pasirinkimus ir keiskite savo svetainės išvaizdą

Blogger turi nemažą įvairovę svetainės šablonų pasirinkime. Galbūt jie nėra tokie patrauklūs kaip WordPress‘o šablonai (ypač mokami), tačiau jie yra pilnai pritaikomi asmeniniam naudojimui. Štai trys paprasti dalykai:

  • Pridėkite norimą antraštę. „Išdėstymo“ puslapyje spauskite „Antraštės“ langelį ir pridėkite savo norimą antraštės paveiksliuką ar įmonės logotipą.
  • Pridėkite norimą foną. Eikite „Šablonas“, spauskite „Tinkinti“, ir pasirinkite pradinį šabloną, kad galėtumėte pradėti. Spauskite „Fonas“ ir pridėkite norimą foną.
  • Pridėkite norimas detales. Eikite „Šablonas“, spauskite „Tinkinti“, ir išbandykite visas savo tinklaraščio elementų detales.

Jeigu norite visiško savo tinklaraščio šablono pasikeitimo, tai padaryti visiškai paprasta. Internete yra daugybė nemokamų ir mokamų stilingų šablonų, o jei domina jo keitimas, skaitykite, kaip atnaujinti savo tinklaraštį nauju Blogger šablonu.

3. Pridėkite daugiau puslapių (Apie mus, Kontaktai, ir pan.)

Blogger‘is leidžia pridėti iki 20 savarankiškų, nekintamų puslapių, kurie atsiranda po antrašte mygtukų pavidalu. Eikite į „Puslapiai“ skyrių, kuriame galite pridėti ir redaguoti puslapius. Spauskite ant „Rodyti puslapius kaip:“ ir pasirinkite vietą, kurioje norite, kad būtų puslapiai (viršuje ar šone).

Derėtų turėti šiuos puslapius: Apie, Padaryti darbai (jeigu teikiate kažkokias paslaugas), Kontaktai, ir DUK (dažnai užduodami klausimai).

4. Pridėkite kontaktų/susisiekimo formą

Neįvairinkite savo išvaizdą įterpiant susisiekimo/kontaktų formą į atskirą puslapį. Visą instrukciją skaitykite mano kitame įraše Kaip pridėti kontaktų puslapį Blogger tinklaraštyje.

5. Pridėkite socialinių tinklų simbolius

Blogger‘yje yra socialinių tinklų dalinimosi mygtuko kiekviename įraše, tačiau nėra gero valdiklio, kuris leistų stebėti visą svetainę socialiniuose tinkluose.

Juos pridėti galite naudojant „HTML/Javascript“ programėlę. Čia yra instrukcija, kaip pridėti socialinių tinklų simbolius į tinklaraštį. Jeigu norite didesnio pasirinkimo, pažiūrėkite mano įraše Nemokami socialinių tinklų simbolių rinkiniai.

6. Pridėkite mėgstamiausią piktogramą

Ši piktograma pasirodo šalia svetainės adreso naršyklės juostoje. Tai padaryti galite „Išdėstymo“ skiltyje paspaudus „Mėgstamiausia piktograma“. Atsivėrusiame lange galėsite įkelti nedidelį, kvadrato formos paveiksliuką.

7. Naudokite „Vaizdo“ programėlę su nuoroda į kitas svetaines

Jeigu turite parduotuvę kitoje svetainėje (tarkim Etsy puslapį), galite naudoti „Vaizdo“ programėlę reklamuojant nuorodą šoninėje svetainės juostoje. Tai padaryti galite „Išdėstymo“ skiltyje paspaudus „Pridėti programėlę“. Iššokusiame lange ieškokite „Vaizdas“.

8. Pridėkite El. parduotuvės savybių

Kai norite pardavinėti ką nors tiesiai iš savo tinklaraščio, galite pridėti PayPal mygtuką savo tinklaraštyje (šoninėje juostoje, puslapyje ar atskirame įraše), kuris apibūdina Jūsų prekes. Eikite į savo PayPal paskyroje esančią „Merchant Services“ skiltį dėl išsamesnių instrukcijų.

P.S. Jeigu esate labai ambicingi, pertvarkykite savo visos svetainės dizainą.


Be to, jeigu turite bent šiokius tokius HTML pagrindus, turite begalę galimybių pakeisti savo tinklaraščio dizainą į svetainę, kadangi galite redaguoti bet kurią svetainės dalį (tuo man ir patinka Blogger platforma, nes WordPress‘e tai gana sudėtinga). 

Turite klausimų, komentarų? Rašykite!


5 komentarai:

  1. Geri pavyzdžiai, bet jau čia panašiai kaip svetainių kūrimas . :)

    AtsakytiPanaikinti
  2. Kodėl nepasinaudojate Google paslauga AdSense, ir neužsidirbate papildomai?

    AtsakytiPanaikinti
  3. Naudingas įrašas. Manau daugeliu pateiktų pavyzdžių pasinaudosiu.

    AtsakytiPanaikinti
  4. Labai geras įrašas, ketinu rašyti blogą, ieškausi idėjų kaip įdomiau jį pateikt, mėginsiu naudotis jūsų patarimais. O gal žinot ar labai didelės kainos?

    AtsakytiPanaikinti