2013 m. rugsėjo 27 d., penktadienis

blogger-ar-wordpress
Vis dar neapsisprendžiate kurią platformą pasirinkti? Žinot, man taip pat labai sunku, bet jau turiu pradinį variantą. Šiame straipsnyje panagrinėsiu privalumus ir trūkumus abiejų tinklaraščių platformų, kurios man ir davė užuominų šiame „sunkiame“ pasirinkime.

Atrodo, kas čia tokio, juk tai tik tinklaraštis. Tačiau aš tokia jau esu, ir noriu rasti geriausią pasirinkimą iš pirmo karto, neklysti, ir negaišti savo brangaus laiko.

Tikriausia nereikia aiškinti tinklaraščių rašymo naudos, tad pradėkime lyginti Blogger ir WordPress platformas.

Blogger prieš WordPress – privalumai ir trūkumai

Kai jau žinosite, kodėl Jums reikia tinklaraščio, kitas žingsnis turėtų būti tinklaraščio platformos pasirinkimas.

Yra du pasirinkimai – naudoti vieną iš daugybės nemokamų formatų, kaip Blogger, Weebly ar WordPress.com, arba pačiam patalpinti jį į serverį.

Populiariausios tinklaraščių platformos yra Blogger ir WordPress – pastaroji platforma gali būti nemokama ir mokama, apie tai pakalbėsime vėliau šiame straipsnyje.

Kai kurie žmonės mano, kad Blogger‘is yra geriau nei WordPress, o kiti stoja piestu, kad WordPress yra pati geriausia. Abu pasirinkimai turi tiek privalumų, tiek trūkumų, tad panagrinėkime iš giliau.

Privalumai naudojant Blogger

1. Tai nemokama ir visai nesudėtinga

Tikriausiai didžiausias privalumas Blogger naudojimo yra tai, kad jis nemokamas, greitas ir lengvas naudoti.
Jeigu neturite pinigų, dar tik pradedate ar iš tikrųjų nežinote ar šis žaidimas yra tinkamas Jums, Blogger.com galbūt būtų geriausias sprendimas. Jis leis įgyti šiek tiek patirties prieš investuojant daugiau savo laiko ir pinigų į mokame serveryje talpinamą tinklaraštį.

Naudojantis Blogger.com nereikia pirkti domeno ar hostingo. Jis taip pat turi labai paprastas sąsajas, kurie nereikalauja tokių įgūdžių – tiesiog paspaudi, ir jau turi savo tinklaraštį.

2. Google privalumai

Blogger’is priklauso Google, todėl jame yra daug įmontuotų savybių ir paslaugų, kurios gali būti naudingos naujam tinklaraščio kūrėjui.
  • Galingas svetainės talpinimas (hostingas) – Blogger svetainės yra talpinamos Google serveryje, todėl retai pasitaiko problemų, o tinklaraštis daugeliu atvejų veikia labai sklandžiai.
  • Geresnė apsauga – saugumo pažeidimai yra mažiau tikėtini Blogger platformoje nei WordPress. Jeigu Jūsų Google paskyros slaptažodis nebus pavogtas, iš esmės ši platforma yra apsaugota nuo hakerių. Palyginant, WordPress platforma yra labiau pažeidžiama ir gauna daugiau spam‘ų nei Blogger‘is.
  • Greitas indeksavimas – su galinguoju Google šalia tinklaraščio Jums nereikės ilgai laukti, kol puslapiai bus suindeksuoti. Google dominuoja interneto platybėse, todėl Jūsų įrašai paieškos sistemose pasirodys kur kas greičiau nei tie, kuriuos skelbtumėte savarankiškai serveriuose talpinamuose tinklaraščiuose.
  • Google interneto savybės – Socialinis dalinimasis yra lengvutis uždavinys Blogger‘yje, kadangi jame yra integruota tokių ypatybių rinkiniai, kaip Gmail, YouTube, Google+ ir kt. Jis netgi turi vietinę Adsense palaimymą, kuris leidžia dėti reklamas, ir taip pasipelnyti iš savo nemokamos svetainės.


Neigiamos Blogger‘io savybės

Nors Blogger‘is yra nebloga vieta pradėti naujokams, jeigu planuojate plėsti savo verslą ir kurti naują vardą, galite nusivilti.

Blogger‘yje trūksta daug įvairių pluginų (papildymų), kurie pagerina svetainės funkcionalumą ir ribotas dizainas, kuris suvienodina visus tinklaraščius. Kita vertus, paieškos internete galima rasti parsisiųsti įvairių papildymų ir temų šiai platformai.

Taip pat turite žinoti, kad talpindami tinklaraštį Blogger platformoje, Jūs iš tikrųjų nesate jos savininkas. Galiausiai ji priklauso Google ir bent viena menkiausia klaida ir Jūsų svetainė bus ištrinta su visu verslo turiniu.

Privalumai naudojant WordPress

WordPress yra plačiai pripažinta kaip geriausia tinklaraščių programa, o jos reputacija to tikrai nusipelniusi.
Reikėtų žinoti, kad ši platforma turi dvi versijas – nemokamą WordPress.com ir mokamą WordPress.org.
Visada geriausia rinktis mokamą WordPress.org, kuri turi žymiai daugiau privalumų. Tačiau jeigu neturite galimybės iš pradžių galite bandyti su nemokamomis platformomis.

Priežastys, kodėl rinktis WordPress.com


1. Paprastas naudojimas

Panašiai kaip Blogger, WordPress.com yra greitai ir lengvai įdiegiama. Galite prisijungti prie paskyros ir pradėti rašyti vos per kelias minutes.

2. Nemokamas svetainės talpinimas (hostingas)

WordPress.com yra talpinama ir valdoma automatiškai, tad nereikės nerimauti dėl svetainės talpinimo ar kitų mokesčių. Taip pat gausite domeną, kuris bus tokiu formatu: jusublogas.wordpress.com
Už papildomus 15 dolerių galite nusipirkti domeno pavadinimą. Verta jį įsigyti renkantis WordPress.com, ypač jeigu ateityje planuojate pereiti į savarankiškai talpinamą svetainės formatą.

3. Pritaikykite tinklaraštį savo poreikiams

Galite kontroliuoti savo tinklaraščio išvaizdą pasirenkant vieną iš keleto nemokamų WordPress temų. Kai kurioms galite pakeisti spalvas, išplanavimą ir foną. Tačiau pasirinkimas taip pat yra gan apribotas.

Neigiamos WordPress.com savybės

Ar kada nors girdėjote sakant, kad nėra nemokamų dalykų?
Taigi, tai neabejotina tiesa. Apačioje išvardinau kelias WordPress.com platformos neigiamas savybes.

Ši platforma yra gan griežta kalbant apie uždarbio programas svetainėse.

Daugelis įprasčiausių pajamų strategijų, nuo kurių priklauso tinklaraščių rašytojai, kaip Google Adsense ar partnerystės programos, nėra palaikomos, iš kitos pusės Jūs galite reklamuoti savo produktus.

Reklamavimas taip pat yra tamsi vieta. Savo paslaugų sąlygose WordPress.com teigia, kad jie gali Jūsų svetainėje skelbti Google reklamas. Tad tai nėra idealus variantas, jeigu nenorite savo svetainėje turėti reklamų.

Kitas apribojimas susijęs su plugin‘ais (papildymais). Negalima įdiegti bet kokių plugin‘ų, norint praplėsti tinklaraščio funkcionalumą, nebent sumokėsite nemažą papildomą mokestį.

Bendrai, WordPress.com platforma turėtų būtų laikoma mokymo tikslams norint geriau perprasti WordPress.org.

Jos tinkamiausias pasirinkimas yra asmeniniam tinklaraščiui ar hobiui, kur pinigų uždirbinėjamas nebus pagrindinis tikslas. Tačiau jeigu norite kurti svetainę savo verslui arba kurti naują vardą, rinkitės WordPress.org.

Kodėl rinktis WordPress.org?

Tai yra savarankiškai talpinamos svetainės WordPress versija, bei suteikia visišką laisvę renkantis domeno pavadinimą, įmonė, iš kurios pirksite hostingą ir įdiegiant temas bei plugin‘us, kad svetainė atrodytų unikaliai.
Nors tai atrodo gan gąsdinančiai naujiems tinklaraščių kūrėjams ir daug brangesnis pasirinkimas, tačiau tai geriausias būdas, jeigu norite turėti visiškas savo svetainės nuosavybes teises.

Daugiau skirtumų tarp WordPress.com ir WordPress.org rasite šiame straipsnyje.

Tad, kurią platformą renkatės Jūs? Galbūt nebloga mintis pradėti su nemokama versija, o po to pereiti prie visiškos kontrolės?




4 komentarai:

  1. Sveiki! Noreciau paklausti, ar yra galimybe susikurti bloga wordpress.com, taciau kad svetaines pavadinime tos galunes wordpress neliktu, tik mano sugalvotas pavadinimas?

    AtsakytiPanaikinti
  2. Ir dar! Kaip nusistatyti lietuviska varianta?

    AtsakytiPanaikinti
  3. Ir man labai įdomu ar įmanoma taip, kad galunėje nebūtų WordPrees?

    AtsakytiPanaikinti
  4. Su kuria platforma svetaines kurimas yra paprasciausiai atliekamas?

    AtsakytiPanaikinti